23.02.2018, Показ вистави ТЕС «Теларії» — «Людина та Вічність», Велика зала, Вистава «Людина і вічність» – це, безсумнівно, дещо нове і свіже. Навіть сама жанрова основа – філософська комедія – вже інтригує. Адже видається надзвичайно актуальним, коли з одного боку є глибина істини, а з іншого – сприйняття її через комічне. Бо, справді, інколи доречним залишається тільки сміятися над самим собою…

Життя складне і непередбачуване, але всі ми сподіваємося на те, що в ньому є якийсь найвищий зміст. Все, через що проходимо: відчуття, сподівання, відкриття – для чогось потрібні і мають розвиток у безкінечності. Що чекає нас після… Там, за завісою? Творча група народного театру-студії «Теларії» фантазує на цю тему разом із глядачем у жанрі філософічного жарту, бо, як відомо, у кожному жарті є частина жарту.

         «Філософічну п’єску» автора режисер (Аліна Чуєшова)  перетворює в жанр «філософічного жарту», що часом нагадує капусник, скетч і пародію, а в фіналі – філософську драму. У пластичних номерах вистави задіяний Зразковий ансамбль бального та сучасного танцю «Темп». Хореограф-постановник  – Тетяна Вовненко. Кожну сцену, окрім передостанньої, постановник вирішує в комічному ключі, використовуючи знайомі кліше рекламних роликів, пародіюючи сучасний шоу-бізнес, актори діють у різних запропонованих обставинах і усі декорації складаються лише з трьох чорних кубів, які символізують тривимірність простору, білих сходинок, як образ розвитку особистості та «підняття» її на високий рівень, а також дві чорно-білі двері, як символ вічних запитань «хто ми?», «звідки прийшли?» та «куди ідемо?». Людина на протязі вистави намагається знайти вихід з цієї тривимірності, але тільки наприкінці вистави їй розкривається справжня істина.

Не вдається ошукати справедливу пані Вічність навіть шахраєві-Продюсерові, що навіть із будь-кого вміє «зробити» геніального політика. Коли Людина вже ось-ось відправляється у Небуття, Вічність підказує ще один шанс, ще один «квиток», який згодом допоможе потрапити до неї – це вміння любити та цінувати життя, навколишній світ, людей, усіх живих створінь, що його наповнюють.

П’єса закінчується тим, що шукають достойних людей серед публіки. Після відкриття таємниці про «вміння любити» у Людини відбувається прозріння. У неї є другий шанс розпочати своє життя по-новому і, хтозна, може після нього вона ввійде у Вічність.

Тривалість вистави – 1,5 години.