01.02.2018р. четвер, Велика зала, 18.00

            Відбувся концерт студії фольклору Палацу культури «Дарниця», під керівництвом Бонковської Ірини Анатоліївни. Молодий колектив ПК «Дарниця» показав перші свої досягнення. Глядачі мали змогу почути календарно-обрядові пісні зимового циклу: колядоспіви, щедрівки та посівальні пісні. Саме вони, як з’ясувалося після опрацювання багатьох етнографічних та фольклорних матеріалів історико-етнографічними експедиціями,  найчастіше наявні серед дитячого фольклору.

Споконвіку, у зимовому обрядодійстві брали участь різновікові мешканці сільської громади, проте особлива місія належала молоді, а надто дітям. Як свідчать дослідження, в час Святої Вечері ніхто не мав права кудись іти, щось позичати, ходити до сусідів, але діти (10-15 років) у цей час «в обов’язковому порядку носили «Вечерю» дідуньові, бабуні та хрещеним батькам.

Саме ці прекрасні традиції намагалися донести до глядачів юні учасники студії фольклору. У першій частині концерту прозвучали колядки з промовками. Потім була відтворена театралізована сценка: «Водіння Кози», яке зазвичай відбувається на Маланку (13 січня). Його ядро становила календарна пісня «Го-го-го, коза» із сюжетно пов’язаним одночасним танцем-пантомімою ряджених виконавців і виходом традиційного лікаря, який рятував Козу від перевтоми. А наприкінці свята прозвучали Щедрівки та посівалки.

З початку навчального року діти опановували манеру народного співу, долучалися до українських  народних традицій та культури, вчилися сценічній майстерності і всі опановані премудрості продемонстрували на цьому чудовому святі, останньому відголоску Новорічних свят. Тим, хто ще не встиг записатися до студії фольклору Палацу культури «Дарниця», радимо якнайшвидше приєднуватися до нашої великої творчої сім’ї. Що може бути милозвучніше колядки чи щедрівки, яку виконує Ваша дитина? Початківцям, звісно, знадобиться допомога дорослих. Однак щороку юний колядник-щедрівник ставатиме впененішим у собі і радуватиме дідусів, бабусь та усіх родичів своїми талантами.