Студія класичного вокалу

Колектив заснований у Палаці  культури «Дарниця» у 1988році. Засновником колективу був Хвальов Віктор Миколайович.

Спеціалізація студії – академічний сольний спів. Вік учасників від 14 до 65 років. Репертуар студії складають твори як зарубіжної, так і української класики. Супровід фортепіано, мінусовки. Арії , романси та пісні виконуються як  сольні номери.  Також сцени з опер, кантат у вигляді дуетів.

Студійці опановують не тільки ази майстерності співу на вокальних вправах, вокалізах, аріях, романсах, народних піснях, а також наполегливо вивчають нотну грамоту, мови.

Керівники

1374

Воскобойна Валентина Іванівна

Керівник

Воскобойна Валентина Іванівна у 17 років приїхала до Києва на прослуховування у музичне училище (клас Є.І. Чавдар). По закінченні другого курсу вдало витримала вступні іспити в студію оперети при Київському  театрі оперети, де закінчила головною роллю у опереті Мілютіна «Поцілунок Чаніти», роль Чаніти. У 1982 році була зарахована в Київську державну консерваторію на відділення музичної комедії, паралельно брала участь у виставах оперної студії – партії  Адіни («Любовний напій» Г. Доницетті); Аніна («Травіата» Дж. Верді); Марфа («Царева наречена»), а також Наталка у «Наталці-Полтавці» Лисенка.

Пізніше працювала у хорі телерадіокомпанії, брала участь у записах квартетів, тріо та соло. Хор під керівництвом В. Скоромного виконував «Реквієм» В.А. Моцарта з симфонічним оркестром, яким на той час  керував В. Сіренко, тоді ж був пробний запис українських пісень з оркестром народних інструментів, який  прозвучав на радіо. Пізніше отримала запрошення у Кримський музичний театр м. Симферопіль, де дебютувала  роллю Наталки у опері «Наталка- Полтавка» М. Лисенка. Потім були Саффі й Арсена («Циганський барон»); Стассі («Летюча миша»І. Штрауса); Галя («Циганка Аза» А. Філіпенка); Абігайль («Ваш хід королева» Гладкова), приблизно  15 ролей різних планів(героїні й субретки). Беручи участь у концертних програмах театру , об’їздила безліч сіл та містечок півострова Крим . Співала з військовим оркестром під керівництвом І.І. Железко . Пізніше почала викладацьку діяльність у музичному училищі ім. П.І. Чайковського, де мала свій клас та встигла зробити два випуски на відмінні оцінки(держкомісії з Донецька та Києва), потім працювала солісткою ансамблю «Донбас» (худ. кер. та диригент А.Д. Чеберко) .