17 травня квітня 2018 р., 17.00 Літня сцена (Зелений театр). Звітний концерт Народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Голосухи» та Народного ансамблю української пісні «Чарівниця».

В день подвійного свята – Вознесіння Господнього та Всеукраїнського Дня вишиванки — на Літній сцені Палацу культури «Дарниця» відбувся Звітний концерт Народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Голосухи» та Народного ансамблю української пісні «Чарівниця». Християнські традиції завжди тісно перепліталися з народними і так чудово, що два великі свята співпали зі звітними концертами колективів, які є носіями української пісні, берегинями українського фольклору.

Розпочав концерт Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Голосухи», керівник Галина Горишняк. Спочатку глядачі побачили і почули блок «Веснянки», де (за допомогою учасників театрально-естрадної студії «Теларії») під пісні відбувалася театралізація. «Голосухи» з «Теларіями» відтворили для глядачів давні традиції «Сватання нареченої». Потім «наречену з нареченим» на сцені змінили «Баба Параска та Баба Палажка» — дві відомі колоритні сільські сусідки з сатиричних оповідань І.Нечуй-Левицького.

Потім одна за одною звучали автентичні українські пісні: «Ой, чи чув ти, Мусію», «Я ж тебе, Галю, не лаю», «Чумбара». Всі вони супроводжувалися інсценізаціями та інструментальним супроводом. А перероблена пісня «І в Вас, і в нас все буде гаразд», де співалося про «Голосух», підняла на ноги усіх глядачів, які проводжали колектив оплесками і вигуками «Браво».

Приємним сюрпризом для глядачів виявився дует «Тандем» — дует баяністів,  який складався з керівника НАУП «Чарівниця» Бориса Раденко та акомпаніатора НФЕА «Голосухи» Анатолія Мазніченко. Вони під мінусову фонограму виконали відомі і улюблені твори «Світло і тінь» (К.Піцігау) та «Тіко-тіко» (Абреу). І знову зірвали овації.

Також на свято завітав член Національної спілки письменників України, Дипломант Міжнародних конкурсів, корифей, відомий поет, жива легенда – Олександр Демиденко. Він привітав усіх присутніх зі святом. Та прочитав свій вірш-присвяту НАУП «Чарівниця» та її керівнику Борису Раденку.

Після таких слів відомого майстра, залишалося тільки запросити на сцену цей прекрасний, співочий, відомий у Києві колектив – Народний ансамбль української пісні «Чарівниця». І знову полилася Українська Пісня! Така щемлива, душевна і чаруюча, що всі підспівували і аплодували, підспівували і аплодували…

У виконанні НАУП «Чарівниця» спочатку прозвучали «За широким за Дніпром», «Два синочки» і жартівлива пісня виконана солісткою ансамблю, Лауреатом Всеукраїнських фестивалів-конкурсів Валентиною Гайдак.

Але далі було ще цікавіше. На сцені з’явився інструментальний оркестр у складі: контрабас, скрипка, сопілка, баян, і шумові інструменти в руках співаючих учасників ансамблю… І тут вже українська пісня набула нового звучання і розмаху. Звучали пісні: «Ой, напій коня», «Чобіток», «Горішеньки», «Їхали хлопці три запорожці», «Терниця». І кожну супроводжували овації глядачів. А наприкінці свята вони довго не «відпускали» учасників ансамблю зі сцени.

Ведуча свята – художній керівник ПК «Дарниця» Інга Сукач, підсумувала, що як-то кажуть «без калини нема України», а ще можна додати і без вишиванки. Отож, не соромтеся вдягати вишиванки, отже вони — наш оберіг з прадавніх часів і дотепер!